Komšić: ‘Dodik kao Milošević!’

0

zeljko_komsic_180Željko Komšić, predsjedavajući Predsjedništva BiH uputio je oštru kritiku međunarodnoj zajednici zbog popustljivosti prema premijeru RS Miloradu Dodiku.
On je ocijenio da predstavnici međunarodne zajednice idu niz dlaku Dodiku za koga je rekao da se ponaša isto kao Slobodan Milošević. Komšić je tu popustljivost objasnio zabrinutošću međunarodne zajednice, pogotovo nekih krugova u Evropskoj uniji, nakon proglašenja nezavisnosti Kosova.

“I sada pokušavaju da smire Srbiju, kompenzirajući joj gubitak Kosova povećanjem političkog uticaja u BiH. Dodik im se tu apsolutno uklapa”, naglasio je Komšić, piše “San”. On smatra da Dodika može skupo koštati njegovo ponašanje.
“Milošević se isto tako ponašao, i njemu su tetošili ti isti stranci. A kada krenu kola nizbrdo, onda te svi ostave. Dakle, tako se može i njemu desiti”, zaključio je Komšić.

(24sata.info)

alt 

Leave a Reply