S. Arabija negirala informaciju o posjeti kralja Selmana Egiptu

arhiva

IslamBosna.ba – Saudijski ministar vanjskih poslova, Adil el-Džubejr ocijenio je neistinitim izvještaje o navodnoj posjeti kralja Selmana b. Abdulaziza Egiptu prilikom njegovog povratka iz SAD-a gdje se nalazi u svojoj prvoj zvaničnoj posjeti ovoj zemlji.

El-Džubejr je ovo saopćio na konferenciji za medije u SAD-u govoreći o rezultatima razgovora između kralja Selmana i američkog predsjednika Obame.

U subotu je egipatski državni list “Ahbar el-Yawm” je objavio vijest pod naslovom “Saudija u Kairu prekosutra” na tri stranice sa velikim fotografijama predsjednika es-Sisija i saudijskog kralja Selmana uz tekst: “Prekosutra će predsjednik es-Sisi primiti saudijskog kralja, čuvara dvaju Harema Selmana b. Abdulaziza tokom njegove zvanične posjete Kairu.”

Krajem avgusta AP je prenio informaciju da će saudijski kralj nakon svoje posjete SAD-u posjetiti i Kairo, ali saudijski analitičari ističu da do te posjete neće doći zbog egipatsko-emiratskih kontakata i poteza koji su u suprotnosti sa interesima Kraljevine.

IslamBosna.ba