Google plaća kaznu zbog toga što je GoogleMaps besplatan servis
Dokazali smo nezakonitost Google-ove strategije da ukloni konkurente, izjavio je advokat kompanije Bottin Cartographes
Autor Redakcija | Objavljeno 08.02.2012. u 06:10
Sud u Parizu je presudio da Google France i matična kompanija Google plate odštetu od pet stotina hiljada eura kompaniji Bottin Cartographes zbog pružanja besplatnog servisa u Francuskoj kao i kaznu od petnaest hiljada eura.
“Dokazali smo nezakonitost Google-ove strategije da ukloni konkurente“, izjavio je advokat kompanije Bottin Cartographes, koja pruža slične usluge. “Sud je uvidio nepoštenost Google-ovih metoda i presudio u našu korist.“
Francuska kompanija pokrenula je spor prije dvije godine pod tvrdnjom da pretraživač guši konkurenciju i vlada industrijom online mapa svojim besplatnim servisom.
Google je izjavio da će uložiti žalbu na presudu francuskog suda.
(dnevniavazba)