SDS: Sramotnih 100.000 KM za pomoć optuženim u Hagu
Srpska demokratska stranka /SDS/ ocijenila je “sramotnom i ponižavajućom” odluku Vlade Republike Srpske /RS/, prema kojoj će izdvojiti 100.000 KM u Fond za pružanje pravne pomoći optuženim pred Haškim tribunalom.
Iz ove stranke je saopšteno da izdvajanjem 100.000 KM Vlada samo nevješto pokušava “zamazati oči javnosti”, jer je dobro poznato da su troškovi odbrane neuporedivo veći i da ih Srbi optuženi pred Haškim tribunalom nemaju odakle platiti.
“Zar veći nacionalni interes predstavlja održavanje nerentabilne avionske linije Banja Luka – Ljubljana, za čije su sufinansiranje iz budžeta prošle godine izdvojili više od 700.000 KM, od odbrane onih koji su predvodili srpski narod u Odbrambeno-otadžbinskom ratu i kroz čije presude se pokušava satanizovati RS i srpski narod”, navodi SDS.
Iz SDS-a napominju da je Kanton Sarajevo za puštanje Jovana Divjaka na slobodu ekspresno izdvojio milion maraka, da je član Predsjedništva BiH Haris Silajdžić iz svog kabineta dao enormna sredstva za oslobađanje Ejupa Ganića, te da su bošnjački generali dok su ležali u Ševeningenu bili na platnom spisku institucija BiH.
(SRNA)