70 mrtvih u sukobima pobunjenika i policije
U sukobima koji su izbili poslije napada pobunjenika na kontrolni punkt na sjeverozapadu Pakistana, na granici s Afganistanom, poginulo je, prema najnovijim informacijama, oko 70 osoba.
Oko 200 teško naoružanih pobunjenika prešlo je iz Afganistana i napalo punkt u mjestu Šaltalu u distriktu Dir, a u sukobima je poginulo 27 policajaca, oko 40 pobunjenika i pet civila. Sukobi, koji su trajali više od 24 sata, počeli su u srijedu rano ujutru, kada su pobunjenici u vojnoj uniformi napali punkt i ubili jednog policajca.
Zvaničnik lokalne policije Murad Kan izjavio je da je poginulo između 35 i 40 pobunjenika, prenosi Reuters.
Pet civila, među kojima dvije žene, takođe, su ubijene u minobacačkom napadu pobunjenika čija je meta bio punkt, ali su mine pale na obližnje kuće.
Po riječima vladinih zvaničnika, rano jutros u Dir su poslate vojne trupe kako bi pružile podršku snagama sigurnosti i oni su ponovo preuzeli kontrolu nad tom oblašću.
(fena)