Francuska savjetuje svoje građane da ne sudjeluje u projektu “Flota slobode”
IslamBosna.ba- Ministarstvo vanjskih poslova Francuske danas je službeno uputilo apel svojim građanima da ne sudjeluju u projektu “Flota slobode” koji ima za cilj prijevoz i dostavu humanitarne pomoći stanovnicima Gaze, upozoravajući ih na postojanje sigurnosnog rizika.
Glasnogovornik Ministarstva vanjskih poslova Bernard Valero u svojoj izjavi zamolio je građane Francuske da se ne ukrcavaju na brodove zbog sigurnosnih razloga, jer je u tom području kretanja brodova nametnuta pomorska blokada Pojasu Gaze. Valero je dodao da se Francuska slaže sa slanjem humanitarne pomoći Gazi, ali kopnom i drugim kanalima koje su postavile izraelske vlasti.
S druge strane, Claude Lostic, glasnogovornica kampanje “Francuski brod za Gazu”, izjavila je u prošli ponedjeljak kako je francuski brod koji je usidren u Marseju, spreman da isplovi prema Gazi krajem mjeseca juna kako bi se pridružio ostalim brodovima.
IslamBosna.ba