Pakistan: Novi napad na NATO konvoj

0

pakistan_mapNaoružani napadači su u ponedjeljak u Pakistanu zapalili još dvije cisterne s gorivom za snage NATO-a u Afganistanu i ubili jednog vozača, saopćili su pakistanski dužnosnici.

Dva muškarca na motociklima su tokom popodneva, po lokalnom vremenu, otvorila vatru na cisterne, nakon čega su se one zapalile, izjavio je vladin predstavnik Mohammad Hashim.

Prema njegovim riječima, cisterne su napadnute u regiji grada Quette na jugu zemlje, a nepoznati napadači su uspjeli do pobjegnu, prenijele su zapadne novinske agencije.

Od petka, ovo je četvrti napad na pakistanskoj teritoriji na vozila u konvojima za opskrbu snaga NATO-a u Afganistanu. 

Pakistanski talibani su, nešto ranije, preuzeli odgovornost za jutrošnji, dosad najveći, napad, kada je, blizu Islamabada, zapaljeno 20 cisterni s gorivom za NATO.

Tom prilikom njihov glasnogovornik Azam Tariq je najavio i nove takve akcije, prenio je Associated Press.

 

Fena

Leave a Reply