Imam El-Azhar džamije- Cijepanje stranica Kur’ana čin vrijedan prezira

0

kuranikerim-naslovna IslamBosna.ba- Visoki egipatski alim u nedjelju osudio je grupu kršćana koji su poderali stranice Kur’ana ispred Bijele kuće na godišnjicu 11.9. izjavivši da je njihov čin vrijedan prijezira.

“Oni su manjina puna zlobe, zaslijepljeni ekstremizmom i lošim namjerama  kojima namjeravaju da podrivaju islam”,  izjavio je veliki imam El-Azhar džamije šejh Ahmed el-Tajib, kako prenosi službena novinska agencija MENA.

“Njihov čin vrijedan prezira neće naškoditi” Kur’anu”, kazao je on  o maloj grupi konzervativnih kršćana koji je u subotu poderala stranice Kura’na u znak protesta ispred Bijele kuće.

El-Azhar je u priopćenju od četvrtka  izjavio da namjera crkve u Floridi da spali primjerke Kur’ana je ‘katastrofalna za suživot i mir među ljudima”, koji će izazvati gnjev muslimana.

IslamBosna.ba

Leave a Reply