Ubijena četiri pripadnika mirovne misije UN, osmero ranjeno

0

Vijesti.ba - Ubijena četiri pripadnika mirovne misije UN,osmero ranjeno

 

 

Četiri pripadnika mirovne misije UN i Afričke unije /Unamid/ su ubijena, a osam ranjeno u napadu iz zasjede u zapadnom sudanskom regionu Darfur, saopštila je međunarodna misija.

 

Vojnici iz nigerijskog kontingenta napadnuti su na oko dva kilometra od sjedišta misije u gradu El Geneina, navodi se u saopštenju.

Konvoj pripadnika mirovnih snaga napadnut je iz više pravaca, prenio je BBC.

Više od 16.000 pripadnika misije Unamid razmješteno je u Darfuru od 2007. godine sa zadatkom da štite civile.

Unamid navodi da se napad iz zasjede dogodio sinoć i apelovao da sudanske vlasti krivično gone napadače.

Nasilje u Darfuru ublaženo je sa vrhunca poslije građanskog rata koji je izbio 2003. godine, ali se i dalje sporadično dešavaju sukobi između državnih snaga bezbjednosti, pobunjenika i suparničkih etničkih zajednica.

(Tanjug)

(vijestiba)

Leave a Reply