SDA će inicirati smjenu Denisa Bećirovića

0

Vijesti.ba Bećirovića, Džaferović moguća zamjena

 

SARAJEVO – Danas je u stranačkoj centrali u Sarajevu održana sjednica Koelegija SDA. Zaključeno je da će SDA pokrenuti svoju inicijativu za smjenu Denisa Bećirovića, zamjenika predsjedavajućeg Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH.

 

Kap koja je prelila čašu jeste  SDP-ovo ponovno pokretanje inicijative za smjenu Denisa Zvizdića sa pozicije predsjedavajućeg Zastupničkog doma Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine, koja je navode iz  SDA pokrenuta bez ikakvih razloga.  Iz ove stranke naglašavaju da ne podržavaju razloge SDS-a za smjenu Bećirovića, a kao jedan od  razloga za njegovu smjenu u SDA navode Bećirovićevo provođenje politike SDP-a koja je Bosnu i Hercegovinu uvela u dugogodišnju krizu sa nesagledivo štetnim posljedicama po državu i narod! Inicijativa SDA za smjenu Bećirovića trebala bi biti pokrenuta već sutra.

 

Kako doznaje portal vijesti.ba, SDA će na Bećirovićevo mjesto sigruno predložiti nekog od svojih kadrova a u najužem krugu kandidata našli su se Šefik Džaferović i Šemsudin Mehmedović.

 

Takoćer, Kolegij SDA je zaključio i da će pokrenuti postupke za smjene kantonalnih vlada i skupštinskih rukovodstava. A kako doznaje naš portal radi se o vladama u Tuzlanskom, Zeničko-dobojskom i Kantonu Sarajevo. 

 

(Vijesti.ba)

Leave a Reply