Ramazanska druženja u Sarajevu

0

Ramazanska druženja u Sarajevu Anadolu Agency

 

Tradicionalni iftar za omladinu, večeras je u haremu Careve džamije u Sarajevu okupio oko 200 mladih, uglavnom studenata iz Sarajeva ali i drugih dijelova BiH.

Na večerašnjem jelovniku bio je turski doner, za što su se pobrinuli turski esnafi koji žive i rade u BiH.

Iftar ponedjeljkom, koji se u Carevoj džamiji u okviru ramazanskih druženja organizuje ponedjeljkom već tri ramazana okuplja mlade na zajedničkim druženjima.

Večerašnji iftar, na kojem su gosti imali priliku kušati turski doner, između ostalih, upriličio je Murat Ozkaya, turski esnaf koji već šest godina živi i radi u Sarajevu.

Kako je u izjavi za agenciju Anadolija rekao, Ozkaya, koji se već ubraja u baščaršijske esnafe, organizaciju ovog iftara u ime turskih esnafa prihvatio je kao pravu obavezu.

On je ukazao na značaj okupljanja mladih ljudi i njihovih druženja, posebno u mjesecu ramazanu, te iskazao radost što je na neki način iftar kojemu je i on bio sponzor doprinio ovom okupljanju.

Ozkaya je govoreći o večerašnjem jelovniku rekao kako su imali priliku ponuditi turske proizvode, a svemu je prethodio, kako je rekao, “nezaobilazni” turski doner kebab.

Imam Careve džamije hafiz Sadrudin Iserić, podsjetio je da je džamija u kojoj obavlja dužnost imama, uvijek bila džamija gdje se okupljala omladina.

“Tako je bilo i prije rata, za vrijeme hafiza Hadžimulića i moja je obaveza bila da to nastavim. Ramazanska druženja su prilika da se družimo, proučimo zajedničku dovu, te da mladima damo jednu alternativu u borbi u kojoj se nalaze za očuvanje njihove čestitosti” pojasnio je Iserić.

(aacomtr)

Leave a Reply