„Skupština KS je usvojila Zakon kojim se omogućuje svakom roditelju da izabere ili da njegovo dijete uči o vjeri i vjerama kroz predmet Vjeronauka, ili da kroz alternativni predmet, oslobođen svake ideološke odrednice, uči o društvu, kulturama i religijama. Svojom apelacijom Ustavnom sudu, i obrazloženjima Premijer Musić je legitimirao zahtjeve nekadašnjih stanovnika Maoče koji su tražili da se Muzička kultura izbaci iz Nastavnih planova i programa, jer se kosi sa njihovim svjetonazorom i ohrabrio sve buduće, formalne ili neformalne skupine, da po svom nahođenju i shodno svom svjetonazoru određuju šta treba, a šta ne treba biti u Nastavnim programima naših škola.
U vremenu kada se problemi u Kantonu Sarajevo samo gomilaju – u komunalnoj oblasti, u privredi, u kulturi, u obrazovanju, nemoćan da se uhvati u koštac sa njima i rješava ih, Premijer se dosjetio oprobanog recepta skretanja pažnje javnosti i ponovo aktualizirao pitanje Vjeronauke.
U vremenu kada je maloljetnička delinkvencija u stalnom porastu, kada su se i oružani sukobi uselili u obrazovne intitucije, kada se droga nudi na školskim kapijama, umjesto da brine i bdije nad provedbom Zakona koji obezbjeđuju sigurnost i i koji preveniraju ovakve tendencije, Premijer je otkrio da je problem Vjeronauka.
U vremenu kada se vjernicima, posebno muslimanima, upućuju najprimitivnije uvrede i osporavanja njihovih prava, Premijer nije našao za shodno da stane u zaštitu njihovih prava, nego im upućuje novogodišnju čestitku u vidu apelacije kojom poručuje da se on bori i da će se boriti za prava onih koji su za NIŠTA.
NIŠTA, ili borba za NIŠTA, ili još preciznije- borba za prava onih koji su za NIŠTA postaje brend ove Vlade. NIŠTA je njena svakodnevica, a vjerovatno će biti i njen epitaf”, kaže se na kraju saopćenja.
(rijasetba)