Merkel i Kameron priznali da između njih postoje nesuglasice

0

Merkel i Kameron priznali da između njihpostoje nesuglasice

Oni su istakli da među njima postoji saglasnost po pitanju potrebe da evropske zemlje rješavaju problem dugovanja i deficita

Britanski premijer Dejvid Kameron i njemačka kancelarka Angela Merkel priznali su da između njih postoje nesuglasice u vezi sa krizom u evrozoni, ali da imaju “isti plan” za rast evropske ekonomije.

Merkelova je istakla da Kameron i ona nisu postigli bilo kakav napredak u planovima u oblasti poreza na evropske finansijske transakcije.

Kameron, koji smatra da bi uvođenje svakog sličnog poreza trebalo da bude na globalnom nivou, rekao je da su Merkelova i on “dobri prijatelji koji žele da Evropa uspije”.

Na zajedničkoj konferenciji za novinare, oni su istakli da među njima postoji saglasnost po pitanju potrebe da evropske zemlje rješavaju problem dugovanja i deficita, važnosti jedinstvenog tržišta, održavanj potrošnje EU u liniji s inflacijom.

“Jasno je da nismo saglasni po svakom aspektu evropske politike, ali je i jasno da je moguće riješiti ove nesuglasice. To je dobar odnos. Imamo snažan sporazum o ključnim koracima koje treba reduzeti u evropskoj ekonomiji”, rekao je Kameron.

Kameron se prije odlaska u Berlin u Briselu sastao sa predsjednikom EU Hermanom Van Rompejem i predsjednikom Evropske komisije Žoze Manuel Barozom.

Sastanci Kamerona i evropskih lidera održani su usljed zabrinutosti da se dužničk kriza u evrozoni širi.

(dnevniavazba)

Leave a Reply