Održan tradicionalni “Memorijal Suada Dilberović”

0

Održan tradicionalni

Vožnjom biciklima obilježen početak akademske godine

Vožnjom biciklima od Vilsonovog šetališta do Velike aleje na Ilidži stotine sarajevskih studenata, učenika i građana obilježilo je jučer početak nove školske i akademske godine. U okviru tradicionalne manifestacije “Biciklijada – Memorijal Suada Dilberović” polaganjem cvijaća i bacanjem karanfila u Miljacku prisjetili su se i studentica Suade Dilberović i Olge Sušić, prvih žrtava agresije na naš grad.

– Održavanjem “Biciklijade” želimo da se sjećamo svih nevino ubijenih građana Sarajeva. Ujedno, ovo je i najbolji način da učenicima i studentima poželimo dobrodošlicu na fakultetima i školama – kazao je Faruk Čaklovica, rektor Univerziteta u Sarajevu.

Start utrke bio je u Vilsonovom šetalištu, a učesnici su vozili ulicama Vrbanja, Zmaja od Bosne, Bulevar Meše Selimovića, Džemala Bijedića te Hrasničkom cestom do cilja u Velikoj aleji.

Na kraju utrke priznanja i poklone dobili su najmlađi učesnici Mirza Mujić, Adin Omerbegović, Asija Sadiković i Mustafa Jamak. Kao najstariji učesnik, zahvalnicu je dobio Hazim Požegija.

Loše staze

Prema riječima Ernada Denia Čomage, Sarajevo nema dovoljno biciklističkih staza, a i one postojeće u lošem su stanju.

– Ovakvim manifestacijama pokazujemo da naši građani sve više postaju zainteresirani za ovaj sport i zato apeliramo na nadležne da više pažnje posvete obnovi staza i razvoju biciklizma – rekao je Čomaga.

(dnevniavazba)

Leave a Reply