Ibričić iz Moskve: Daj Bože da protiv Portugala odigramo kao u Francuskoj

0

Ibričić iz Moskve za

Penal koji je Senijad Ibričić realizirao u pretprošlom kolu, kada je majstorski potkopao loptu i prevario golmana Tomska, oduševio je Rusiju. Uprkos tome, našeg reprezentativca u prošlom kolu nije bilo u sastavu moskovskog Lokomotiva.

Ipak, zabrinutosti da je duel protiv Spartak Nalčika propustio zbog nečeg ozbiljnijeg nema mjesta.

– U Rusiji je sada hladno, ovo kolo sam propustio zbog prehlade. Prekjučer i jučer sam normalno trenirao i očekujem da ću u sljedećem kolu zaigrati – kaže Ibričić za “Dnevni avaz”.

Lokomotivu ide odlično. Moskovski klub je pod palicom Žozea Kuseira (Jose Couceiro) u 16 utakmica ostvario čak 12 pobjeda i popeo se na treće mjesto na tabeli.

– Ući ćemo u plej-of, među osam ekipa koje nastavljaju borbu za titulu prvaka. Naš cilj je izboriti mjesto među prvih pet i nastup u Evropi, a ako nam ovako bude išlo, vjerujem da ćemo uspjeti. Što se tiče mene, zadovoljan sam i formom i minutažom – tvrdi Ibričić.

Bliži se Portugal. Senijad je odmah nakon žrijeba baraža dao najhrabrije izjave od svih naših fudbalera, a ponovio ih je i sada.

– Ja stvarno mislim da se možemo nositi s njima. Kao i prošli put, dobili smo najtežeg protivnika, ali možda nam je Bog želio dati priliku da im probamo vratiti za one poraze. Ne treba se zavaravati, oni su sila, ali u posljednje vrijeme nemaju neke rezultate. Daj, Bože, da mi odigramo kao u Francuskoj, u tom slučaju se ničega ne treba plašiti – kazao je Ibričić.

Portugalac kaže da su šanse 50-50

Ibričićev trener je Portugalac. Naš reprezentativac kaže da su u nekoliko navrata do sada razgovarali o utakmicama između Bosne i Hercegovine i Portugala.

– Čim je završen žrijeb, rekao mi je da su nam u ovom trenutku šanse 50-50. Gledao je našu posljednju utakmicu u Parizu i bio je oduševljen – kaže Ibričić.

(dnevniavazba)

Leave a Reply