Plavšić nije dobro primila vijest o Mladićevom uhićenju
U povodu hapšenja haaškog optuženika Ratka Mladića, u utorak se oglasila i ratna predsjednica Republike Srpske (RS) Biljana Plavšić, ističući kako je teško primila vijest o njegovu hapšenju.
U povodu hapšenja haaškog optuženika Ratka Mladića, u utorak se oglasila i ratna predsjednica Republike Srpske (RS) Biljana Plavšić, ističući kako je teško primila vijest o njegovu hapšenju.
Oliver Krsmanović, jedan od odgovornih za ratne zločine u Višegradu i Sjeverinu, uhapšen je sinoć u Višegradu, potvrdili su danas Feni sudski izvori.
Mogućnost kompromisa između Tripolijia i Benghazija postoji - libijska opozicija priznaje neophodnost pregovora, izjavio je u utorak ruski ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov.
Gorka i neizvjesna je sudbina djece šehida nakon završenog srednjoškolskog i visokoškolskog obrazovanja. Šta smo konkretno učinili za njih? Koje dijete šehida smo zaposlili? Kome smo od njih pružili pomoć da svojim radom i znanjem sebi obezbijedi bolju budućnost?
Mladićev advokat Miloš Šaljić izjavio je danas da posjeduje medicinsku dokumentaciju koja dokazuje da je njegov klijent u ranijem periodu bio podvrgnut hemioterapiji i da boluje od ozbiljne bolesti.
IslamBosna.ba- Služba za poslove sa strancima je propustila produženje tzv.nadzora Nourudinu Gaciju, kao što je ranije bio slučaj sa Fadhilom Al Hamdanijem, te je sinoć nakon što je istekao rok za produženje nadzora, odnosno završetak radnog vremena u 17 sati, on je pušten na slobodu iz Imigracionog centra u Istočnom Sarajevu. Elhamdulillah.
Već desetak godina reisu-l-ulema dr. Mustafa ef. Cerić je ličnost o kojoj se najobilnije i najnegativnije piše i govori u dejtonskim medijima. Ne radi se o stvarnoj informativnoj potrebi, već o nastojanju da se od reisu-l-uleme, a time i od Islamske zajednice, stvori centar svih problema. Stotine su uvreda, kleveta, bezočnih konstrukcija rečenih na adresu reisu-l-uleme, i bezmalo isto toliko je šutnji bošnjačkih intelektualaca koji nisu detektirali i osudili ovu islamofobijsku pomamu.
Danas (31.05) je reisu-l-ulema dr. Mustafa Cerić uputio pismo domaćim i međunarodnim i zvaničnicima u kojem je ukazao na napade na ljude i imovinu Islamske zajednice na području entiteta Republika Srpska.
Majke enklave Srebrenica i Žepa smatraju da je dozvolom da Ratko Mladić posjeti kćerkin grob nanesen novi u nizu udaraca na pravdu jer je Mladić uz Radovana Karadžića najodgovorniji za smrt njihove djece.
Ministarka Snežana Malović potvrdila je da je u toku proces izručenja Ratka Mladića Haagu.