Angela Merkel dobila visoko židovsko priznanje
Njemačka kancelarka i predsjednica njemačke Kršćansko demokratske unije primit će najviše priznanje Američkog židovskog odbora.
Nagradu “Svjetlo narodima” je priznanje za doprinos kancelarke Merkel židovskoj zajednici u Njemačkoj, objavljeno je iz sjedišta Američkog židovskog odbora u Berlinu. Angela Merkel će nagradu primiti 20. januara u Američkom židovskom odboru, pišu hrvatski mediji.
Ovo se priznanje dodjeljuje predsjednicima vlada i država, a od 2005. godine je nagrada dodijeljena četiri osobe. Među ranijim dobitnicima ove nagrade su bivši američki predsjednik Bill Clinton i francuski predsjednik Nicolas Sarkozy.
Američki židovski odbor je osnovan 1906. godine u SAD, a po navodima na njihovoj internet stranici, zalažu se za demokraciju, pravnu državu, pluralizam i međusobno poštovanje preko etničkih, vjerskih i nacionalnih granica.
24sata.info