U Njemačkoj otkriveni novi šokantni slučajevi zlostavljanja

0

crkva_iznutra Trirska biskupija Katoličke crkve u Njemačkoj saopštila je danas da je 20 njenih sadašnjih i bivših sveštenika u posljednjih nekoliko sedmica optuženo za seksualno zlostavljanje djece.

Biskupija je saopštila da se „šokantne“ optužbe odnose na djela počinjena od 1950. do 1990. godine.

„Želio bih da ohrabrim sve žrtve koje još nisu pronađene da skupe hrabrost i istupe“, rekao je novinarima biskup Stefan Akerman i dodao da su ga slučajevi za koje se saznalo „zapanjili“.

Akerman je rekao da su dvije osobe već prijavile svoje slučajeve vlastima, te da je Katolička crkva dostavila tužilaštvu informacije o još tri slučaja.

Deset optuženih sveštenika u međuvremenu je umrlo, a dvojica su penzionisana.

Akerman je izjavio da su, pored novih slučajeva za koje se saznalo u posljednje vrijeme, trojica sveštenika osuđeni zbog seksualnog zlostavljanja djece tokom devedesetih.

Katolička crkva u Njemačkoj prolazi kroz krizu u posljednjih nekoliko sedmica, tokom kojih su desetine ljudi progovorile o zlostavljanju, kojem su bili izloženi kao maloljetnici. Većina slučajeva stara je nekoliko godina.

Avaz

Leave a Reply