Đukanović – Komšić: Suverenitet BiH – uslov napretka regiona

0

komsicTeritorijalni integritet i suverenitet BiH najvažniji je uslov napretka zemalja zapadnog Balkana, rekao je danas u Sarajevu crnogorski premijer Milo Đukanović.

On je, u razgovoru sa predsjedavajućim Predsjedništva BiH Željkom Komšićem istakao da je nastavak aktivne i inicijativne politike u regionu prioritet spoljne politike Crne Gore.

Đukanović je izrazio uvjerenje da takav odgovoran pristup ima punu podršku EU i SAD, što je potvrđeno i u susretima sa visokim zvaničnicima”, navodi se u saopštenju iz Vlade Crne Gore.

Komšić je naglasio je da su strateški interesi dvije zemlje indentični i saopštio da je međusobno razumijevanje primjer dobrih odnosa u regionu.

“On je zahvalio Đukanoviću na konstruktivnoj ulozi u vezi sa afirmacijom održivosti BiH i na njegovom istrajnom stavu u susretima sa svjetskim državnicima kojima se prezentuje značaj dobrih odnosa u regionu, kao ključnom faktoru stabilnosti razvoja”, navodi se u saopštenju.

U saopštenju se ističe da su sagovornici saglasni u vezi sa ključnim pitanjima daljeg razvoja dvije zemlje.

Komšić i Đukanović razmotrili su i pitanja daljeg unapređenja odnosa dvije zemlje na ekonomskom planu, kao i u drugim oblastima.

Srna

Leave a Reply