Postoje veliki izgledi za saradnju Turske i Grčke

0

grcka20turska20zastavePostoje veliki izgledi za saradnju Grčke i Turske na rješavanju regionalnih pitanja, složili su se u Londonu zamjenik ministra vanjskih poslova Grčke Dimitris Drucas i šef diplomatije Turske Ahmet Davutoglu.
    “Naši premijeri su nedavno razmijenili pisma s veoma konstruktivnim sadržajem. Postoje veliki potencijali za međusobnu saradnju na rješavanju pitanja u regionu, poput Balkana i Mediterana, a značajna oblast grčko-turskih odnosa posvećena je evropskim pitanjima”, kazao je Davutoglu nakon sastanka s grčkim kolegom u četvrtak na marginama konferencije o Afganistanu, javila je u petak atinska agencija ANA.

   
Drucas je istakao da Grčka i Turska imaju dragocjena iskustva iz perioda saradnje dvije zemlje od 1999.-2004. godine, kada su dvije zemlje pogodili razorni potresi i kada su Grci i Turci spontano pomogli jedni drugima.
   
Davutoglu je pozvao Drucasa da “u bliskoj budućnosti” posjeti Ankaru i dodao da premijer Turske Tajip Erdogan planira da uskoro posjeti Grčku, prenosi Tanjug.

(Fena/MOJportal)

Leave a Reply