Ubijeni Magdi Dizdarević nije ni učestvovao u tuči

0

magdyOptužnica protiv Mostarca Igora Salčina (34), osumnjičenog za ubistvo Magdija Dizdarevića (35), koji je podlegao teškim povredama zadobivenim u masovnoj tuči 15. jula ove godine ispred Šarića džamije u Mostaru, bit će podignuta u roku od dva mjeseca, rečeno nam je u Tužilaštvu Hercegovačko-neretvanskog kantona.

Kantonalna tužiteljica Gordana Knezović kazala nam je da se Salčin zapravo tereti za nanošenje teških tjelesnih povreda sa smrtnom posljedicom, s obzirom na to da je Dizdarević, nakon što je prevezen u bolnicu Južni logor, umro nakon operacije. No, ona je kazala kako postoji mogućnost da optužnica, kada bude podignuta, tereti Salčina za ubistvo.

– Tužilaštvu je ukupno podneseno 12 krivičnih prijava, od koje su tri za nanošenje teških tjelesnih povreda. Moram naglasiti da osoba koja je podlegla nije učestvovala u tuči, što će utjecati na definiranje optužnice. Saslušano je dosta osoba, među kojima je i Salčin, a obrađeni su brojni materijalni dokazi. Također, ovaj predmet nadziru OHR i EUPM – rekla nam je Knezović.

Prema policijskom izvještaju, do incidenta ispred Šarića džamije, koji je izazvao veliku buru u javnosti, došlo je nakon prepirke Erola Begovića i Harisa Dvisca zbog parkinga.

Avaz

Leave a Reply