2000 holandskih tulipana i ruža za Potočare

0

potocari-memorijalni-centarU okviru realizacije projekata “Podrška za ugrožene kategorije“ i „Cvijetna dolina- cvijetne bašte“ , Udruženje „Snaga žene“ iz Tuzle, zajedno sa svojim partnerima i donatorima iz Holandije, obezbijedila je značajnu količinu lukovica tulipana, narcisa i sadnica ruža za uređenje Memorijalnog centra Potočari.

„Jučer smo sličnu akciju izveli u Tuzli, na lokaciji Panonskog mora i Aleji mladih, a danas želimo da uredimo prostor Memorijalnog centra. Istovremeno, oko 20.000 komada ovog cvijeća donirat ćemo našim članovima, povratnicima u Potočare koji će započeti plasteničku prouzvodnju ovog cvijeća, kako bi stvorili uslove za dodatna primanja i održivi povratak, rekla je Branka Antić-Štauber, predsjednica Udruženja „Snaga žene“.

Antoine van Schaik, stručnjak za cvjećarstvo iz Holandije, dao je korisne savjete uposlenicima Memorijalnog centra koji su obavili sadnju cvijeća, o načinu sadnje, uređenja i održavanja buduće plantaže.

„Sve ruže bit će crvene i to će dati posebnu sliku ovog kompleksa, izjavio je Schalik.

Fena

Leave a Reply