Afganistan pogodila dva zemljotresa

0

afghanistan180_220Mještani sela Mir Gadhel pretražuju ruševine kuća i izvlače povrijeđene i poginule…

Strahuje se da su desetine ljudi poginule u dva snažna zemljotresa koji su jutros pogodili sjeverni dio Afganistana, javio je Reuters, pozivajući se na očevice.

Prema podacima Američkog geološkog instituta, prvi potres, jačine 5,5 stepeni po Rihterovoj skali, registrovan je oko dva ujutro po lokalnom vremenu, a drugi, jačine 5,1 stepeni, dva sata kasnije.

Snimatelj britanske televizije izvjestio je da mještani sela Mir Gadhel, 45 kilometara zapadno od grada Džalalabada, pretražuju ruševine kuća i izvlače povrijeđene i poginule.

Troje članova moje porodice je izgubilo život, a sedmoro je povrijeđeno. Mislim da je poginulo oko 40 ljudi. Uništene su stotine kuća, rekao je stanovnik tog sela Gul Muhamed.

Izvor: Tanjug

Leave a Reply