Srbija više ne skriva ratne zločince

0

Boris TadićPredsjednik Srbije Boris Tadić izjavio je u četvrtak da Srbija svakog dana dobija različite obavještajne podatke o Ratku Mladiću i da je riješena da uhapsi tog haškog optuženika, te da je u prošlosti bilo slučajeva skrivanja ratnih zločinaca, no da toga više u Srbiji nema.

Svakog dana dobijamo različite informacije o Mladiću i kada budemo sakupili dovoljno podataka uhapsit ćemo ga, rekao je Tadić, a prenijela agencija Reuters.

On je izjavio da je Srbija apsolutno riješena da se obračuna sa svakom vrstom kriminala, uključujući ratne zločine.

U prošlosti je bilo slučajeva kada su političari skrivali neke ljude, ali više ne krijemo nikoga. Srbija je proglasila rat protiv kriminala, naveo je predsjednik Srbije.

Predsjednik Srbije je u četvrtak obećao “najopsežniju i kompleksnu borbu” protiv organiziranog kriminala u protekloj deceniji, i pozvao druge države iz regije i EU da podrže ove napore.

Tadić je, otvarajući 6. godišnju ministarsku konferenciju o saradnji u oblasti granične sigurnosti u jugoistočnoj Evropi, istakao da će Srbija u toj borbi protiv organiziranog kriminala angažirati sve nacionalne resurse.

Izvor: Fena

Leave a Reply